Oorlogswandeling ’tussen Krijgsbaan en Vredebaan’ – verlengd wegens groot succes

2014-18 100 Jaar groote oorlog

 

De voorbije maanden kende de oorlogswandeling een groot succes, al meer dan 200 mensen lieten zich tot nu toe gidsen. Omdat er zoveel belangstelling is, legden het Mortselse stadsbestuur enkele nieuwe data vast.

In oktober 1914 begon de Groote Oorlog in Mortsel. Hoe zag het strijdtoneel in Mortsel eruit ? Waarom reden er Londense dubbeldekkers op de Statielei ? Wat vertellen zij die het zelf meemaakten ? En wat gebeurde er in de voorgaande eeuwen en later ?

Gedurende twee uur wandel je rond het Mortselse Fort 4 en de andere stille getuigen van het oorlogsleed dat Mortsel in vroegere eeuwen onderging. Een gids vertelt je de ware verhalen, onderzoekt mee het waarom en zet je historisch perspectief op scherp.

Deze Groote-Oorlogswandeling is een initiatief van de Cultuurraad Mortsel en wordt aangeboden door de gidsen van Fort 4, de Mortselse Heemkundige Kring en het Davidsfonds Mortsel. Deelname is gratis maar reservatie is verplicht.

Data wandelingen :

zaterdag 8 november, zondag 7 december, zondag 11 januari 2015, zondag 8 februari 2015, zondag 8 maart 2015. Steeds om 14.00u. op het Stadsplein, duur : 2 uur.

Wandelingen voor groepen op andere dagen : contacteer lydia.cassiers@mortsel.be

Verdere info of reserveren :

C.C. Mortsel

Heilig-Kruisstraat,  16

2640   Mortsel

tel. 03 / 443.73.88.

e-post : lydia.cassiers@mortsel.be .