door Wouter De Paepe in palnws.be .

In een interview met De Morgen laat ex-voorzitter van Open VLD Karel De Gucht zijn licht schijnen op een mogelijke toekomstige regering bestaande uit N-VA en Vlaams Belang. “Stapt N-VA mee in zo’n regering, dan splitst die partij en gaat ze ten onder.”

Voormalig minister van Buitenlandse Zaken, Karel De Gucht, ziet een Vlaams-nationalistische regering fataal aflopen voor de N-VA van De Wever. “Het is niet ondenkbaar dat N-VA en Vlaams Belang in 2024 een meerderheid hebben. Of die twee samen een regering zullen vormen?” Vraagt hij zich stellig af. “In dat scenario is Vlaams Belang in ieder geval de grootste partij, anders raak je niet aan een meerderheid. Stapt N-VA mee in zo’n regering, dan splitst die partij en gaat ze ten onder. Want een Geert Bourgeois denkt daar totaal anders over dan een Theo Francken. Regeren met het VB wordt echt de dood van N-VA.”

kritische toestanden

Moeilijk uit te leggen aan achterban

Voor Bart De Wever is hij bijzonder kritisch. “Hij zegt niet in zee te gaan met Vlaams Belang maar hij doet vaak het omgekeerde van wat hij verkondigt. Ik sluit niks uit met die man. Als ze geen regering vormen met Vlaams Belang, zal dat moeilijk uit te leggen zijn aan hun achterban” , aldus De Gucht. “De electoraten van N-VA en Vlaams Belang, die schuiven over mekaar. Een Francken staat toch dichter bij Vlaams Belang dan bij zijn eigen partij? En hij is niet de enige.”

art. 1 Statuten N-VA

Kartel Open VLD, CD&V en Vooruit

Ook het voorstel van Vincent Stuer – voormalige woordvoerder van De Gucht – die een kartel Open VLD, CD&V en Vooruit ziet zitten om zo de opmars van het VB te stuiten, verwerpt hij naar de vuilnisbak. “Vincent is een goede columnist met interessante ideeën, maar die drie partijen hebben weinig gemeen. Als je partijen samenvoegt, worden die meestal ook kleiner. Niet groter.”

nog kleiner worden

Bron : De Morgen .

Foto’s (c) Gazet van Hove.