NIEUWS – door Wannes Bok – www.doorbraak.be .

Bpost-directielid Kathleen Van Beveren stapt op na een intern onderzoek rond overheidscontracten. Eerder vertrok ook al ex-topman Dirk Tirez, toen bleek dat er mogelijk illegale prijsafspraken werden gemaakt tussen de post en grote mediagroepen.

Kathleen Van Beveren neemt afscheid van haar directiefunctie bij Bpost. Dat maakte het bedrijf maandagavond zelf bekend in een persbericht. De oorzaak voor het vertrek is de nog lopende audit naar aanbestedingen en overheidsopdrachten voor de overheid. Daaruit bleek eerder dat Bpost de voorbije jaren mogelijk miljoenen euro’s te veel aanrekende.

Onderzoek

‘Er zouden illegale prijsafspraken gemaakt zijn tussen post en mediagroepen om de kosten voor de verdeling van kranten en magazines te hoog in te schatten, om zo meer federale subsidies te krijgen’, schreef Business AM vorig jaar. De interne dienst Compliance van Bpost startte toen een audit naar mogelijke manipulatie van de concessievoorwaarden voor een nieuw contract tussen de grote uitgevers van België.

Uit dat onderzoek bleek dat er onregelmatigheden bij Bpost waren, en misschien zelfs grootschalige fraude. Niet veel later nam toenmalig ceo Dirk Tirez ontslag, al is de kous daarmee niet af. Die interne audit loopt nog altijd en nu wordt Kathleen Van Beveren, die al jaren actief was binnen het bedrijf, de laan uitgestuurd. ‘Bpost Group en mevrouw Van Beveren zijn het erover eens dat het lopende compliance-onderzoek binnen Bpost een impact heeft op haar rol als ceo e-logistics Eurasia’, stelt het persbericht.

De precieze redenen Van Beverens ontslag zijn nog niet bekend. Wel verdween intussen ook haar profiel van de Bpost-website. Volgens De Standaard leidde ze ‘de onderhandelingen met de overheid over de contracten om de nummerplaten en de boetes te versturen’.

Wat nu ?

Na het vertrek van Kathleen Van Beveren blijven nog zes directieleden over. Haar takenpakket valt in de schoot van ceo ad interim Philippe Dartienne. ‘We zijn vastbesloten om de waarden die Bpost en zijn medewerkers na aan het hart liggen, te verdedigen en om de toekomst van Bpost Group uit te bouwen op stevige fundamenten’, reageert voorzitter Audrey Hanard op het ontslag. ‘We gaan zeer grondig te werk in ons onderzoek en laten niets onverlet, terwijl we ook samenwerken met de bevoegde autoriteiten.’

WANNES BOK

Wannes is eindredacteur en journalist. Hij werkt sinds 2021 mee aan Doorbraak.

Foto’s (c) Gazet van Hove.