Door efficiënt politiewerk en een vlotte samenwerking met andere politiezones, kon dinsdagavond de verdachte van een overval gearresteerd worden.
Op dinsdag 3 oktober omstreeks 13u35 ontving onze Politiezone HEKLA een oproep over een dame die thuis was overvallen in Lint. De 84-jarige dame had net haar boodschappen uit haar voertuig geladen en wilde de deur van haar woning sluiten, toen die plots werd opengeduwd. Een man griste de handtas van de dame mee en sloeg meteen op de vlucht.
Oze interventieploegen snelden ter plaatse maar konden de verdachte niet meer aantreffen. Het slachtoffer had de overvaller eerder al aan de supermarkt opgemerkt. Mogelijk is de verdachte haar naar huis gevolgd om dan toe te slaan. Onze ploegen voerden ter plaatse een uitgebreid buurtonderzoek, waardoor al snel een verdacht voertuig met Franse nummerplaat in beeld kwam.

Het voertuig werd meteen geseind en via het ANPR-netwerk (automatische nummerplaatherkenning) volgde later op de avond een ‘hit’ in Mechelen. Onze collega’s van Politie Rivierenland intercepteerden het voertuig en arresteerden de bestuurder. De man werd opgepakt en voor verhoor overgebracht naar onze PZ HEKLA.
De verdachte, die de Roemeense nationaliteit heeft, werd voorgeleid bij de onderzoeksrechter en is ondertussen aangehouden.
Bedankt aan alle betrokken collega’s voor de samenwerking.

foto’s © Gazet van Hove.

