door Piet Van Nieuwvliet in ’t Pallieterke .

Er gebeuren vreemde dingen om ons heen. Gynaecoloog Victor Acharian in het Franse Pau kan intussen meepraten over de maatschappelijke heksenjacht die geopend lijkt door de translobby. Zo weigerde de dokter de consultatie van een ‘transvrouw’ en kreeg hierna een reeks beledigingen op sociale media te slikken. Sindsdien is hij de geprefereerde schietschijf geworden van SOS Homophobie die al aangekondigd heeft klacht tegen hem te zullen indienen.

De dokter verdedigt zich intussen fel en laat weten “geen enkele medische competentie te hebben om mannen te behandelen, zelfs als ze hun baard hebben geschoren en ons komen vertellen dat ze vrouwen geworden zijn”. Wat behelst een vereniging als SOS Homophobie om zo hard van stapel te lopen ? Over het voorval in de Franse krant Le Figaro ondervraagd, laat professor Philippe Deruelle, gynaecoloog en algemeen secretaris van de CNGOF (Collège National des Gynécologues et Obstétriciens Français) verstaan dat zijn collega niets verkeerds heeft gedaan, maar dat hijzelf “het aangenaam zou vinden om zich over een zwangere man te ontfermen”. De professor stelt voor “verdere opleiding te voorzien voor de behandeling van transpersonen”.

Transvereniging loopt storm, terwijl materniteiten in Frankrijk sluiten

Incidenten zoals die met dokter Victor Acharian worden door verenigingen als SOS Homophobie opgeblazen tot nationale rampen, terwijl de echte rampen zich op het terrein voordoen en veel substantiëler zijn. Tijdens de bespreking van een wetsvoorstel van een socialistisch parlementslid in Frankrijk bleek dat tussen 2000 en 2017 niet minder dan 221 materniteiten in Frankrijk de deuren sloten en dat wegens een gebrek aan voldoende medisch personeel. In de voorbespreking van het wetsvoorstel was te horen dat daardoor “ongeveer 900.000 vrouwen die op leeftijd zijn om kinderen te krijgen, op die manier verplicht zijn langer dan een half uur te rijden voor de bevalling. Veel van die vrouwen zouden er zelfs langer dan 45 minuten over doen. Dat verdubbelt de kans op het overlijden van de baby”.

foto ’s (c) Gazet van Hove.