Doe tot 15 juni mee aan onze challenge en zorg mee voor 1000 soorten !

Na het startevent op vrijdag 22 mei in het Frijthout, loopt onze BioBlitz verder. En er is al fantastisch nieuws te melden, want na 2/3 van de BioBlitz hebben we al meer dan 900 soorten geregistreerd

Bekijk de cijfers van Hove via knop hieronder : 

https://waarnemingen.be/bioblitz/23049/bioblitz-hove-2026/

De bedoeling van de BioBlitz is nog steeds dezelfde: met zijn allen meer dan 1000 soorten registeren via de app van ObsIdentify !

Hoe ? Door zoveel mogelijk dieren en planten te observeren en registreren via de app Obsidentify.

Moeilijk ? Zeker niet want je hebt helemaal geen voorkennis nodig. Meer nog, je leert van alles bij over de natuur in jouw buurt !

 

Hoe doe je mee ?

Simpel ! Gewoon de app ObsIdentify downloaden en de video hieronder bekijken.

Meer hoef je niet te doen want de app identificeert zelf de soort op jouw foto’s van planten en dieren en registreert ze daarna automatisch.

Stap voor stap :

  1. Download de gratis ObsIdentify-app
  2. Registreer je in de app
  3. Ga naar het tabblad ‘Waarnemeningen’, scrol naar beneden, ga naar Bioblitzes en geef een 💚 aan ‘BioBlitz Hove 2026′
  4. Ga naar buiten en ontdek onze natuur
  5. Maak foto’s van wat je ziet
    De app/site vertelt je meteen welke soort je hebt waargenomen.
    👉 Jouw observaties tellen automatisch mee voor de Week van de Biodiversiteit
  6. Geniet!
brongebied Koude beek Hove

Samen buiten zijn én de natuur en wetenschap helpen ! 

Burgerwetenschap – of ‘citizen science’ – zit sterk in de lift. Steeds meer mensen helpen mee om natuurgegevens te verzamelen. Dat levert een schat aan waardevolle info op over de natuur in onze eigen omgeving.

Tot en met 15 juni gaat Hove de uitdaging aan: samen zoveel mogelijk soorten planten, paddenstoelen, vogels, insecten, amfibieën, reptielen en zoogdieren in kaart brengen.

Ook in onze buurgemeenten loopt een BioBlitz.

Kunnen wij hen verslaan en de kaap van 1.000 soorten bereiken ? Een uitdaging waar we samen voor gaan ! Benieuwd naar het resultaat ? Dat lees je in infoHove na de zomer.

foto’s (c) Gazet van Hove.