De Kunststatie, de eigenzinnige, sympathieke en laagdrempelige kunstgalerie in Mortsel, is meer aanwezig dan ooit.
Want niet minder dan drie tentoonstellingen van uitstekend lokaal talent volgen er elkaar naadloos op.
Christel Weyts uit Boechout
Nog tot de jaarmarkt van zaterdag 19 september, waar de kunstenaar nota bene live komt schilderen, loopt het bijzonder succesvolle Take a look at all we have – Schilderijen over waar het geluk schuilt van Christel Weyts.
Christel wordt alom bewonderd om haar techniek, haar kleurgebruik, haar kadrering.
Ze maakt overwegend schilderijen over de mens en zijn omgeving. Ze filtert dagelijkse taferelen waar we vaak onachtzaam aan voorbijlopen. Die worden stilgezet om ze rustig door te toeschouwer te laten bekijken.
De speling van het licht, natuurlijk of artificieel, is van groot belang in haar werk.
Zo mooi als de mens is, zo heel aanwezig hij ook kan zijn. Sporadisch verschijnt er dan ook een werk waarop geen levende ziel te bespeuren valt.

A PAIR : Patricia Tropato en Marc Bernaerts, ook uit Boechout
Van 23 september tot en met zondag 18 oktober 2026 presenteert De Kunststatie voor de eerste keer een heus kunstenaarskoppel : Patricia Tropato en Marc Bernaerts.
Welkom op de vernissage van A PAIR op dinsdag 22 september om 20.00 uur.
Patricia vertrekt vanuit een zoektocht naar balans tussen rust en chaos – een weerspiegeling van wat zich ook innerlijk afspeelt. Grote open vlakken creëren stilte en ademruimte, terwijl beweeglijke elementen zoals bladeren, water en ritmische, intuïtieve toetsen voor dynamiek zorgen. Florale vormen, verre zichten en de natuur met haar geluiden brengen haar telkens terug naar eenvoud en naar de essentie van het bestaan.
Patricia is schatplichtig aan onder meer twee sterke leerkrachten en fantastische kunstenaars Greet Van Autgaerden en Gommaar Gilliams.
Bij Marc staat de mens heel vaak centraal in zijn werk.
Hij legt de focus niet op het alledaagse, maar zoekt bewust naar het ongewone, door mensen te plaatsen in grappige, absurde of eigenaardige settings.
Zo ontstaat er een heerlijke spanning op het doek.
Zijn schilderijen nodigen de kijker uit om te glimlachen om de rariteiten van het menselijk bestaan en herinneren ons eraan dat het leven net iets mooier is met een gezonde dosis humor.

Lander Daniels uit Mortsel met Pourri Gâté X Pirates
Op woensdag 21 oktober om 20.00 uur vindt de vernissage van de ondertussen elfde Statiegast Lander Daniels plaats. Hij was vorig jaar een van de laureaten van De Zes van de Zuidrand, een wedstrijd voor veelbelovend jong talent van eigen bodem.
In zijn nieuwste soloshow Pourri Gâté X Pirates (n.v.d.r. rotverwend X piraten) reist kunstenaar Lander Daniels terug naar zijn kindertijd. Met kleur onderzoekt hij in pasteltekeningen wat ons verwend maakt. Daarnaast gaat hij, aan de hand van een reeks tekeningen gebaseerd op portretten uit de barokperiode, met grafietpotlood op zoek naar zijn innerlijke piraat.
Lander Daniels (1990) is een Belgisch kunstenaar die in Mortsel woont en werkt.
Zijn werk beweegt zich tussen realisme en fotorealisme, met een sterke nadruk op sfeer, emotie en het spel van licht en donker.
Moeilijke en ongemakkelijke aspecten van het leven staan centraal in zijn thema’s.
De tentoonstelling loopt van 22 oktober tot de finissage van zaterdag 5 december 2026.

foto’s (c) Gazet van Hove.

