Van vrijdag 7 november om 22.00 uur tot woensdag 12 november om 5.00 uur is er ernstige verkeershinder op de Antwerpse Ring.
Het op- en afrittencomplex in Berchem is die periode afgesloten voor doorgaand gemotoriseerd verkeer. Tram- en busverkeer blijft er wel mogelijk in beide richtingen. Fietsers kunnen ook in beide richtingen passeren, weliswaar aan één zijde. Hiervoor volgen zij de signalisatie.

De Bypass richting Nederland, tussen de AFAS Dome (Sportpaleis) en het knooppunt van de R1 met de E19 en de A12 (“Antwerpen-Noord”) is sinds zaterdag 25 oktober open in volle capaciteit. Je rijdt vanaf nu over drie rijstroken aan 70 km/uur.
In de andere rijrichting rijdt het verkeer tijdens de hele herfstvakantie, van vrijdag 24 oktober om 22.00 uur tot maandag 3 november om 5.00 uur, op de aansluiting van de E313 naar de Antwerpse Ring richting Gent op één rijstrook.

7 tot 12 november
Van vrijdag 7 november om 22.00 uur tot woensdag 12 november om 5.00 uur is er ernstige verkeershinder op de Antwerpse Ring tussen Merksem en Deurne en op toekomende snelwegen. Van Deurne tot Borgerhout rijd je richting Gent op twee rijstroken. Volgende aansluitingen zijn volledig afgesloten :
- De oprit Deurne naar de Ring richting Gent
- De aansluiting van de E313 naar de R1 richting Gent
- De aansluiting van de R1 komende van Nederland naar de E313
- Op- en afritten in Berchem en Merksem
- Groenendaallaan richting Merksem
- Mechelsebrug richting centrum
Vanaf 12 november rijdt wegverkeer via de Noordersingel op de permanente nieuwe oprit Deurne naar de Antwerpse Ring richting Gent en E313.
Op hetzelfde moment wordt de Antwerpse Ring richting Gent ook tussen de AFAS Dome (Sportpaleis) en knooppunt Antwerpen-Oost gereduceerd van vier naar drie rijstroken. Vanaf vrijdag 12 november telt de hele Ring richting Gent tussen Merksem en Deurne dus drie rijstroken. De toegelaten snelheid daalt van 100 naar 70 kilometer per uur.
foto’s (c) Gazet van Hove.

