Veronique De Raedemaeker, viool en Roger Morello, cello
zondag 8 februari om 15.00 uur
foto’s (c) Orfeo Producties
Duoprogramma viool en cello
In dit krachtige programma staan viool en cello lijnrecht tegenover elkaar – puur, direct en zonder opsmuk. Twee instrumenten, twee stemmen, die samen hun meest essentiële karakter onthullen. Een intense muzikale ontmoeting waarin niets wordt verhuld.
We reizen terug naar het begin van de 20e eeuw en betreden de wereld van twee rusteloze vernieuwers : Maurice Ravel en Zoltán Kodály. Ravels Sonate, waarvan het eerste deel in 1920 werd gecomponeerd als eerbetoon aan Claude Debussy, ontvouwt zich als een subtiel spel van cyclische transformaties, waarin thema’s steeds nieuwe gedaanten aannemen. Het resultaat is muziek van verfijnde spanning en poëtische helderheid.
Kodály’s duo ontstond aan de vooravond van de Eerste Wereldoorlog, in een periode waarin zijn fascinatie voor de Hongaarse volksmuziek op een hoogtepunt was. Die invloed klinkt door in een werk dat rauw, intens en diep doorleefd is.
Als rustpunt tussen deze beide energieke werken heeft het duo gekozen voor het overbekende ‘Spiegel im Spiegel’ van Arvo Pärt, dat ook dit jaar tweede eindigde in Klara’s top 100.

Wanneer ? Zondag 8 februari 2026 om 15 u.
Waar ? Sint-Benedictuskerk, Dorpsstraat 1, 2640 Mortsel
Tickets kosten 14 euro (5 euro voor -12) en zijn verkrijgbaar door storting op rekening BE36 7380 3925 2181 van de Orfeo Mortsel-Dorp Concerten, via tickets.roodfluweel.be/orfeo of door betaling aan de kassa.
Verdere info op de website www.orfeo.be en reservaties bij Orfeoproducties via info@orfeo.be of 03 / 449.16.87.

Wilfried De Cleyn
Orfeo Producties Mortsel-Dorp Concerten
De Ster 51
2540 Hove
0476 / 55 86 46
www.orfeo.be/mortsel-dorp-concerten
foto’s (c) Gazet van Hove & Orfeo Producties


